Dzisiaj jest 2020-08-10

Dachówka ceramiczna

Pokrycia dachowe – Dachówka ceramiczna

Dachówka ceramiczna jest jednym z najdłużej stosowanych w budownictwie pokryć dachowych. Materiał ten jest w pełni ognioodporny oraz posiada dużą tolerancję na zmiany warunków atmosferycznych. Charakteryzuje ją małą nasiąkliwość oraz duża odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zachęcamy państwa do zakupu dachówek ceramicznych w naszym składzie budowlanym. Oferujemy dachówki w promocyjnych cenach.
 Dachówki ceramiczne można spotkać w wielu kształtach podzielonych ze względu na ich budowę i zastosowanie:
 

♦   zakładkowe - dachówki o profilowanym przekroju lub płaskim kształcie z wytłoczonymi na dwóch krawędziach – górnej i bocznej - zamkami, które ułatwiają montaż i poprawiają szczelność pokrycia.
 
♦   karpiówki - dachówki płaskie, bez zamków.
 
♦   mnich-mniszka - dachówki o dwóch kształtach przystosowane do układania parami: górną, zwaną mnichem, układa się na dolnej - zwaną mniszką.Dachówki ceramiczne można podzielić także ze względu na ich technologię wykonania (powłokę):
 

♦   naturalna - wyrabiane z surowej gliny, ma powierzchnię porowatą i matową. Naturalne odcienie czerwieni mogą się różnić, zależnie od zawartości związków żelaza w surowcu.  
♦   angobowana - przed wypalaniem pokrywana płynną glinką z dodatkiem barwników naturalnych, dzięki czemu jej powierzchnia jest mniej porowata i nie tak łatwo porasta glonami i mchem jak dachówki naturalne.
 
♦   glazurowana - powlekana bezbarwnym lub kolorowym szkliwem i ponownie wypalana, dzięki czemu jej powierzchnia jest gładka i lśniąca; są najmniej nasiąkliwe i najbardziej odporne na zabrudzenia.
 


   

 
  KOM&BUD Jerzy Matusik, Danuta Matusik s.c.
86-031 Osielsko, ul. Kolonijna 6
   
Pokrycia dachowe w Bydgoszczy | Dachówka ceramiczna